Gminny Turniej Gier Planszowych w SP Krostoszowice
26 Kwietnia 2026
16 kwietnia 2026 roku w Szkole Podstawowej w Krostoszowicach odbył się Gminny Turniej Gier Planszowych. Głównym celem była popularyzacja gier planszowych jako formy rozrywki, rozwijanie logicznego myślenia oraz integracja międzypokoleniowa uczniów klas 1-6 Gminy Godów. W turnieju wzięło udział 42 uczestników z różnych szkół i sołectw gminy, podzielonych na kategorie wiekowe. Rozgrywki toczyły się w przyjaznej, ale sportowej atmosferze. Uczestnicy rywalizowali o popularne tytuły, takie jak: Chińczyk, Zapamiętaj , Warcaby oraz Scrabble i 5-sekund . Po kilku godzinach emocjonujących rozgrywek wyłoniono zwycięzców.
Klasyfikacja końcowa prezentuje się następująco:
Zapamietaj - Memory - grupa młodsza 1-3
-
I miejsce: Tobiasz Szczypiński SP Skrzyszów
-
II miejsce: Lidia Dalemula SP Łaziska
-
III miejsce: Kaja Herda SP Skrbeńsko
Chińczyk - grupa młodsza 1-3
-
I miejsce: Mateusz Szydlik SP Łaziska
-
II miejsce: Adrian Kobos SP Gołkowice
-
III miejsce: Szymon Salamon SP Skrzyszów
-
Warcaby- grupa młodsza 1-3
-
I miejsce: Remigiusz Gąsior SP Krostoszowice
-
II miejsce: Kacper Janiak SP Godów
III miejsce: Ksawier Szłapka SP Łaziska
-
Zapamietaj - Memory - grupa starsza 4-6
-
I miejsce: Zuzanna Babisz SP Krostoszowice
-
II miejsce: Julia Warło SP Gołkowice
-
III miejsce: Filip Zerzoń SP Godów
Scrabble - grupa starsza 4-6
-
I miejsce: Filip Piprek SP Łaziska
-
II miejsce: Agata Kondziołka SP Godów
-
III miejsce: Alicja Dudek Krostoszowice
-
Warcaby- grupa starsza 4-6
-
I miejsce: Tobiasz Góral SP Łaziska
-
II miejsce: Witold Pękała SP Gołkowice
III miejsce: Matvii Sanitsky SP Skrzyszów
5 sekund - grupa starsza 4-6
-
I miejsce: Julia Grzonka SP Godów
-
II miejsce: Anna Wasek SP Skrzyszów
-
III miejsce: Zuzanna Skrzyszowska SP Gołkowice
Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz gry planszowe ufundowane przez Gminną Radę Sportu Gminy Godów.
Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem, co potwierdza potrzebę organizowania tego typu wydarzeń w przyszłości. Atmosfera sprzyjała nie tylko rywalizacji, ale przede wszystkim nawiązywaniu nowych znajomości. Uczestnicy podkreślali, że grając w gry, rozwijają logiczne myślenie, kreatywność, wzbogacają zasób słownictwa i poznają nowe osoby, co doskonale oddaje atmosferę turnieju.
Szkoła w Krostoszowicach dziękuje wszystkich uczestnikom za grę fair play, miłą atmosferę oraz gratuluje wszystkim zwycięzcom i zaprasza w przyszłym roku.
Organizatorka-Radosława Adamczyk


