Strona główna//Aktualności/Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

24 Marca 2022
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

Marzec obfituje w naszej szkole w różne ciekawe wydarzenia. Rozpoczęły go szkolne i klasowe obchody Dnia Kobiet, potem obchody Pierwszego Dnia Wiosny i Światowego Dnia Poezji, a pomiędzy wspomnianymi wydarzeniami zorganizowano także Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Jest to dzień, w którym szczególnie doceniamy nasz ojczysty język polski i "popisujemy się" jego znajomością. W tym roku, pamiętając o jubileuszu szkoły, wiedzy i sprawności językowej naszych uczniów poświęcono szczególnie dużo uwagi. Młodsi i starsi mogli rywalizować w wielu językowych konkurencjach. Były łamańce językowe, wierszyki logopedyczne i konkurs recytatorski, a dla drużyn klasowych 1-3 i 4-6, zorganizowano "spocone" dyktando. Odbyły się konkursy na najpiękniejszy zeszyt przedmiotowy z języka polskiego, a wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli także udział w specjalnych zagadkach literackich, przygotowanych przez nauczycieli. Uczniowie musieli rozpoznać, który nauczyciel czyta poetycką zagadkę i z jakiego utworu dany fragment pochodzi. Było wiele zabawy i prawdziwa rywalizacja.

Dzień języka  ojczystego  Dzień języka  ojczystego