Unia Europejska - Projekty
Strona główna//Aktualności/IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dzisiaj obchodziliśmy w naszej szkole IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, którego celem jest nauka matematyki poprzez zabawę. Młodsi uczniowie wcielili się w rolę egzaminatorów i w czasie przerw odpytywali starszych z tabliczki mnożenia. Egzaminowani, którzy poprawnie rozwiązali zadanie otrzymali certyfikaty oraz uzyskali Tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Zdecydowana większość uczniów wykazała się bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia. Tytuł Eksperta otrzymali także nauczyciele, pani Dyrektor i pani sekretarka Jola. W dniu dzisiejszym również lekcje matematyki poświęcone były tabliczce mnożenia. Starsze klasy grały w grę planszową, rozwiązywały ciekawe zadania na kartach pracy, tablicy interaktywnej i układały domino matematyczne. Dziękuję za miłą zabawę i mam nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.

do góry