Unia Europejska - Projekty
Strona główna//Aktualności/Międzynarodowy konkurs informatyczny "Bóbr"

Międzynarodowy konkurs informatyczny "Bóbr"

Międzynarodowy konkurs informatyczny "Bóbr"

We wtorek 12 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w prestiżowym międzynarodowym konkursie informatycznym "Bóbr", który jest między innymi pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Cyfryzacji, Ośrodka Rozwoju Edukacji, partnerem jest także firma Microsoft. Bóbr to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Pytania opierają się na analitycznym podejściu do określonego zagadnienia i wymagają od ucznia także logicznego myślenia. Nasi uczniowie licznie reprezentowali naszą szkołe z VIII klasy wzięła udział Justyna Gawęda, a z młodszych klas Robert Nawrat, Franciszek Sobala, Szymon Mondel, Alicja Salamon, Jakub Piwoński i Julia Marcisz. Opiekunem naukowym jest mgr Marcin Paprotny. Liczymy na wysokie wyniki i cieszymy się, że nasi uczniowie ambitnie biorą udział w wielu konkursach z informatyki także międzynarodowych.

do góry